Haber

Türkiye, Filistin’e yardım için Mısır’a uçak gönderiyor

Filistin’e insani yardım için Mısır’a gidecek Cumhurbaşkanlığı uçağı Ankara’dan kalkıyor. Gemide 20 kişilik uzman doktor ve tıbbi yardım malzemesi ekibi bulunuyor.

Türkiye, Filistin’e yardım için Mısır’a uçak gönderiyor. 20 uzman doktor ve tıbbi malzemeyi taşıyan Cumhurbaşkanlığı uçağı, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Mısır’a gidecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gönderilen yardım uçağıyla ilgili duyuruyu gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptı.

Buna göre 20 uzmandan oluşan bir ekip, Mısırlı yetkililerle koordineli olarak Gazze halkının ihtiyaç duyduğu ilaç, tıbbi malzeme ve cihazları belirleyecek. Ekip ayrıca Mısır Sağlık Bakanlığı ile yapılan planlar çerçevesinde El-Ariş Havalimanı ve Refah Sınır Kapısı’nda kurulması planlanan sahra hastanelerinin fizibilite çalışmalarını da yürütecek. Ayrıca Mısır Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu ihtiyaç listesinde yer alan ilaç, tıbbi sarf malzemesi ve tıbbi cihazların da Türkiye’ye gidecek 3 kargo uçağıyla El-Arish Havalimanı’na gönderilmesi planlanıyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu