Ekonomi

Kırklareli’nde makine ekipman desteği başvuru sonuçları açıklandı

Kırklareli’nde makine teçhizat güçlendirme uygulama sonuçları açıklandı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları İş Planı kapsamında yedek listeden makine teçhizat hibe matrahı başvuru sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

Açıklamada, sözleşmeyi imzalamaya hak kazanan yatırımcıların listesinin askıya alındığı belirtilirken, listede adı bulunan yatırımcıların 2018-2019 yılları arasında gerekli belgelerle birlikte Kırsal Kalkınma ve Teşkilat Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği belirtildi. 14 Ağustos ve 4 Eylül.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 mahallede elektrik kesintisi olacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım onarım çalışmaları kapsamında Kofçaz ilçesine bağlı Yeşillik Mahallesi, Vize ilçesine bağlı İtimat Mahallesi ve Demirköy ilçesine bağlı Yeni Mahallesi’ne 9 Ağustos Çarşamba günü bir süre elektrik verilemeyecek.

Söz konusu kesintiler Yeşillik ve Güven mahallelerinde 09.00-18.00, Yeni Mahallesi’nde 09.00-17.00 saatleri arasında uygulanacak.

Yol yapım ve onarım çalışmaları

Lüleburgaz ilçesinde yol yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını Yıldız, Durak, Güneş, Zafer ve Siteler mahallelerinde yürütüyor.

Belediye Başkanı Murat Gerenli, grupların çalışmalarını takip ederek yetkililerden bilgi aldı.

Gerenli yaptığı yazılı açıklamada, planlar ve vatandaşların talepleri doğrultusunda yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu